Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturstaben och Avdelningen för kulturutveckling. 

Kulturstaben

Bild på Ulf Nordström

Ulf Nordström

Kulturchef

Kulturstaben

054-701 10 33

ulf.nordstrom@regionvarmland.se

Bild på Marie Persson

Marie Persson

Kulturutvecklare

Kulturstaben

054-701 10 49

marie.persson@regionvarmland.se

Avdelningen för kulturutveckling

Bild på Nina Höjdefors

Nina Höjdefors

Chef, Kulturutveckling

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 50

nina.hojdefors@regionvarmland.se

Bild på Camilla Källgren

Camilla Källgren

Biblioteksutvecklare

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 86

camilla.kallgren@regionvarmland.se

Bild på Carina Olsson

Carina Olsson

Hemslöjdskonsulent

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 57

070-331 13 64

carina.olsson@regionvarmland.se

Bild på Håkan Mayer

Håkan Mayer

Dansutvecklare

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 75

hakan.mayer@regionvarmland.se

 
Bild på Josef Nyberg

Josef Nyberg

Konsulent

Avdelningen för kulturutveckling

Filmproduktion

054-701 10 83

070-516 30 22

josef.nyberg@regionvarmland.se

Bild på Kajsa Stinnerbom

Kajsa Stinnerbom

Projektledare

Avdelningen för kulturutveckling

Slöjd, barn och unga

054-701 10 51

070-210 25 74

kajsa.stinnerbom@regionvarmland.se

Bild på Kjerstin Persdotter

Kjerstin Persdotter

Konsulent

Avdelningen för kulturutveckling

Film, barn och unga

054-701 10 82

070-539 09 12

kjerstin.persdotter@regionvarmland.se

Bild på Annica Arvidsson

Annica Arvidsson

Biblioteksutvecklare

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 89

annica.arvidsson@regionvarmland.se

Bild på Mustafa Hashimi

Mustafa Hashimi

Filmpedagog

Avdelningen för kulturutveckling

Barn och unga

054-701 10 79

070-510 06 80

mustafa.hashimi@regionvarmland.se

Bild på Oda Larsson

Oda Larsson

Biträdande chef

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 93

oda.larsson@regionvarmland.se

Bild på Ricky Andreis

Ricky Andreis

Projektledare/Event

Avdelningen för kulturutveckling

Värmlandsmontern på Bokmässan i Göteborg och Värmlands Bokfestival

054-701 10 52

072-701 05 13

ricky.andreis@regionvarmland.se

Bild på Robert P. Olsson

Robert P. Olsson

Konsulent

Avdelningen för kulturutveckling

Visning och spridning av film

054-701 10 88

072-731 17 12

robert.olsson@regionvarmland.se

Bild på Sofia Wretling

Sofia Wretling

Projektsamordnare

Avdelningen för kulturutveckling

054-701 10 85

073-044 89 06

sofia.wretling@regionvarmland.se

Bild på Stefan Barkman

Stefan Barkman

Konsulent

Avdelningen för kulturutveckling

Filmteknik, barn och unga

054-701 10 78

076-130 90 25

stefan.barkman@regionvarmland.se

Bild på Stefan Westling

Stefan Westling

Kulturkonsulent

Avdelningen för kulturutveckling

Regional samordnare för UKM (Ung kultur möts) i Värmland, Drömsommarjobbet

054-701 11 22

070-350 57 40

stefan.westling@regionvarmland.se

Bild på Urban Norlander

Urban Norlander

Utvecklingsledare

Avdelningen för kulturutveckling

Kultur i skolan

054-701 10 47

070-203 71 71

urban.norlander@regionvarmland.se

Sidan uppdaterades den 30 januari, 2017